چرا تله صنعت البرز

چرا شرکت تله صنعت البرز

 

چراغهای LED برای صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی  و طول عمر زیاد و نداشتن اشعه مضر مورد استفاده قرار میگیرند.

 

   چرا تله صنعت البرز

 

خدمات تله صنعت البرز

  

شرکت تله صنعت البرز

تمامی محصولات خود را در جهت آسایش مشتریان به مدت 2 سال وارانتی می نماید

تماس با ما

شرکت تله صنعت البرز

تلفن :  65611690-021

فکس: 65611689 -021

همراه:    09125023444 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

چرا تله صنعت البرز

چراغهای LED برای صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی  و طول عمر زیاد و نداشتن اشعه مضر مورد استفاده قرار میگیرند. امروزه در ایران  همه ادعا میکنند که چراغهایشان 100 لومن بر وات و یا بیشتر بهره نوری دارد. شاید به زبان آوردن این مقدار خیلی راحت باشد ولی ارائه آن به مشتری  بسیار مشکل است که بدون تست در آزمایشگاه امکان تشخیص آن وجود ندارد و محال است کسی بتواند با چشم مقدار نور یک چراغ  را تشخیص دهد.

بیایید پارامترهای یک چراغ LED  خوب را بررسی کنیم

1 – بهره نوری

امروز با توجه به قیمت انرژی وقیمت بالای چراغهای LED خرید چراغهای با بهره نوری کمتر از 100 لومن بر وات  مقرون به صرفه نمیباشد ( لومن واحد نوراست) کل نور خروجی چراغ بر حسب لومن تقسیم بر مقدار مصرف میزان لومن بر وات چراغ را مشخص می کند.

2 – شاخص نمود رنگ (CRI)

در صد شاخص نمود رنگ (Color Rendering Index) به معنای شبیه بودن رنگ اشیاء در زیر نور چراغ به رنگ واقعی خود است، بخاطر داشته باشید که میزان نور تولید شده در چراغ های LED با CRI یا همان شاخص نمود رنگ رابطه عکس دارد هرچه CRI بالا تر باشد میزان نور تولیدی به همان نسبت درچراغ کمتر است و دقیقا به همین خاطر است که بیشتر چراغهای موجود در بازار CRI پایین دارند تا بتوانند نور بیشتری تولید کنند اما این نور دید خوبی ایجاد نمیکند و با عث خطای دید میگردد پس بنابراین CRI بالا در چراغ بسیار مهم است و این مطلب  مهم  نه با چشم و یا ادعا بلکه فقط در ازمایشگاههای مجهز نور مشخص میگردد.

3 – حرارت کاری

دمای چراغ LED بسیار مهم میباشد یک LED خوب انرژی بیشتری را تبدیل به نور میکند و اگر LED کیفیت نداشته باشد مقدار بیشتری از انرژی را تبدیل به حرارت کرده و چراغ داغ میگردد و با این افزایش حرارت عمر چراغ به شدت کاهش می یابد. این بسیار مهم است که حرارت چراغ را بعد از یک ساعت روشن بودن در محیطی که دمای آن 25 درجه می باشد اندازه گیری کرده و مقایسه نمود. دمای متاسب برای چراغ  LED نباید از 40 درجه بیشتر  باشد.

توجه داشته باشید این مشخصات را با گفتن و یا دیدن نمیتوان مورد استناد قرار داد مگر آنکه از آزمایشگاه ذیصلاح مانند آزمایشگاه روشنایی دانشگاه تهران با لاک و مهر دانشگاه یا سازمان بهره وری انرژی ایران دارای تائیدیه باشد. حرف سازنده و یا فروشنده در مورد چراغ صرفا قابل استناد نیست و صحت مدارکآزمایشگاه ها از طریق شماره تست درج شده در مدارک و تماس با آزمایشگاه روشنایی دانشگاه تهران (آزمایشگاه فشار قوی آزمایشگاه روشنایی) قابل پیگیری میباشد.